ÖZEL DOĞU ANADOLU HASTANESİ / BÖLÜMLERİMİZ

Anestezi ve Reanimasyon

Özel Doğu Anadolu Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Bölümleri hasta bakım ve tedavi hizmeti dâhilinde her türlü cerrahi girişim için tüm yaş gruplarında girişim öncesi tıbbi değerlendirme, girişim sırasında ve sonrasında ağrı tedavisi ile birlikte anestezi uygulaması ile uğraşmaktadır.
Genel anestezi uygulamasında hastanın solunumu dahil tüm yaşam fonksiyonlarının güvenli ve normal sınırlarda olmasını cihaz ve monitörlerden yararlanarak ameliyat süresince anestezi doktoru sağlar. Anestezi uzmanlarımızın bilgi ve becerisi ile hastaların hayati güvenliğini ameliyat süresince temin eder.
Anestezi doktorlarımız, hastaya uygun anestezi tipini uygularken, ameliyat lokal dahi olsa cerrahi girişim boyunca tüm yaşamsal fonksiyonlarını takip ederek, vücudun istem dışı gelişen reflekslerine ilaç ve aletler ile gerektiğinde müdahalelerde bulunur. Hastanın ameliyat sonrası ağrısız, şikayetsiz ve sorunsuz bir şekilde yatağına gitmesini sağlar.
Hastanemizde, tüm cerrahi branşlara ait her koşuldaki hastaya anestezi uygulayabilen, konularında deneyimli uzman kadrosuyla 24 saat süre ile hizmet verilmektedir. Beyin Cerrahisi, Genel Cerrahi, Göz, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kulak-Burun-Boğaz, Obezite Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji ve Üroloji Bölümleri’ne ait anestezi uygulamaları bu konularda deneyimi olan anestezi doktorları tarafından yapılmaktadır.